Get Adobe Flash player

پیوندها

 

 

 

 

 

 

بیست و یکمین اجلاسیه شورای اسلامی استان مازندران در دفتر این شورا برگزار شد.

 در این اجلاسیه صابر سام دلیری نماینده شورای اسلامی شهرستان چالوس در شورای استان در نطق پیش از دستور ضمن تبریک به منتخبین دوره دهم مجلس شورای اسلامی و حضور افرادی که سابقه شورایی و شهرداری را دارند گفت: امیدواریم به کمک این نمایندگان مشکلات فراروی شوراها با تصویب مصوبات و لوایحی که در جهت تقویت شوراها و افزایش بودجه شورا که در حال حاضر در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در دست بررسی است و چند تن از نمایندگان استان در آن عضویت دارند برطرف گردد.

وی افزود: لازم می دانم بطور کلی از همه اعضای شوراهای اسلامی که در جهت تشویق مردم برای حضور پرشور در انتخابات و نیز بطور اخص از شوراهایی که با حضور در هیئت های اجرایی و نظارت و بازرسی کمک شایانی به برگزاری باشکوه انتخابات کردند تشکر ویژه داشته باشم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چالوس نحوه تصویب قانون جدید محاسبه تقویم املاک ماده 64 را قابل تامل دانست و نگاه مثبت و مهربانه تر دستگاههای اجرایی و شورائیان عضو در این کمیسیون با توجه به اینکه می تواند با افزایش ناگهانی مبلغ عوارض ساختمانی و پروانه ای همراه گردد باعث فشار مضاعف به متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی خواهد شد را خواستار شد.

سام دلیری با تقدیر از دستگاههای نظارتی در خصوص مقابله با تغییر کاربریهای غیر اصولی املاک  اظهارداشت: البته در این خصوص خواستار تشکیل مستمر کمیسیون ماده 5 با توجه به اینکه یکی از آیتم ها و اهرمهای یاری دهنده به شهرداریها برای انجام توافقات با مالکین می باشد را مخصوصا در شهرهای غرب استان هستیم.

وی تاکید کرد: راه اندازی اتوماسیون های اداری و دریافت پاسخ و همچنین شفاف سازی نحوه محاسبه عوارض یکی از راه های رفع افزایش اعتماد و اعتقاد عمومی مردم نسبت به شهرداریها و دهیاریها می باشد.

صابر سام دلیری با تشکر از همکاران خود به جهت انتخاب وی به عنوان ریاست کارگروه گردشگری شورای استان داشتن تخصص، دانش و اطلاعات مرتبط و تجربه و مهارتهای مرتبط را لازمه عضویت هر یک از همکاران را در کمیسیونهای شورا دانست و گفت: ارائه پیشنهادات و لوایح و ارائه طرحهای جدید دعوت از نمایندگان دستگاههای اجرایی و متخصصین به منظور استماع سخنان و دیدگاه ها، بررسی مشکلات و نارسایی های ارجاعی، بررسی و انطباق مصوبات مربوط شوراهای پایه بنا به تخصص و موضوع کار کمیسیون از وظایف کلی و عام کمیسیونهاست.

رئیس کارگروه گردشگری و عضو کمیسیون فرهنگی شورای استان با بیان اینکه بطور کلی تلاش در زمینه گردشگری می تواند چرخ بخشهای صنعتی ، تجاری  و فرهنگی را به حرکت درآورد اظهارداشت: اما آنچه مسلم است استان مازندران می تواند با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص، شرایط مساعد طبیعی و اقلیمی و مجاورت با دریا ، آثار باستانی و صنایع دستی منحصر به فرد از قطبهای قوی صنعت توریسم و گردشگری باشد.

وی ادامه داد: عدم تجهیز زیر ساخت و کمبود امکانات تبلیغاتی، وجود سازمانهای موازی و مشخص نبودن وظایف و مسئولیتها و پاره ای از موانع فرهنگی و اجتماعی از معضلات اساسی صنعت گردشگری در مازندران است.

 

سام دلیری با اعلام اینکه ویلاسازی و شهرک سازی با بحث گردشگری منافات دارد افزود ساخت ویلا آن هم با عوارض ساختمانی ناچیز علاوه بر تبدیل زمینهای حاصل خیز مازندران به تلی از بلوک و سیمان که در سال فقط چند روز مورد استفاده مالکین قرار می گیرد، هزینه تامین امنیت و خدمات شهری را به دوش شهرداری و دهیاریها قرار می دهد. لذا ساخت آپارتمانها و هتل آپارتمانها آن هم توسط بومیان که هم مالکیت املاک برایشان محفوظ بماند و نیز باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای بومیان که یکی از دغدغه های مهم منطقه و نیز حفظ سرمایه و منابع مالی در منطقه می باشد راهکاری قابل تامل است.

رئیس کارگروه گردشگری و عضو کمیسیون فرهنگی شورای استان مازندران با اشاره به مشکل نبود هتل های مناسب و عدم ارائه اطلاعات مورد نیاز جاذبه ها اظهارداشت: با ایجاد انگیزه مناسب در سرمایه گذاران این بخش همچون اعطای تسهیلات با سود کم و فعالیتهای مالیاتی و عوارض و ایجاد پوششهای حمایتی می توان این مشکلات را برطرف نمود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چالوس افزود: در استان مازندران می توان در بحث گردشگری تندرستی- گردشگری درمانی و گردشگری پزشکی که با مسافرت توریست به دهکده های سلامت و مناطق ورودی چشمه های آب معدنی و آب گرم که در این نوع سفر توریست برای رهایی از تنشهای زندگی روزمره و تجدید قوا بدون مداخله و نظارت پزشکی راهی سفر می شود و نیز استفاده از منابع درمانی طبیعی آب معدنی و نمک و  لجن که معمولا برای درمان برخی از بیماریها با گذراندن دوران نقاهت تحت نظارت و مداخله پزشکی صورت می گیرد و همچنین گردشگری سلامت و پزشکی که در آن مسافرت به منظور درمان بیماری با حضور در کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی با توجه بـه  پزشکان حـاذق صورت گیرد می توان هم به سلامتی افراد کمک و هم در ایجاد منابع مالی جدید در استان تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: در شهرستانهای غرب و به خصوص شهرستان چالوس با توجه به دید وسیع مقامات دولتی مخصوصا مدیران دستگاههای ذی ربط و نماینده عالی دولت در شهرستان و ایجاد زیرساختهای مناسب همچون راه های دسترسی مطلوب و همچنین فعال تر نمودن فرودگاههای مجاور می توان اقدامات موثرتری صورت پذیرد.

سام دلیری در پایان سال نو پیش رو را تبریک و از همه دستگاههای اجرایی، شوراها ، شهرداران و دهیاران تلاش گسترده در خصوص تسهیلات خدمات سفر برای هموطنان و گردشگران خواستار شد.

منبع: مرزن نیوز

جستجو

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شورا ها چیست ؟

عـالــی - 29.3%
خــــوب - 26.1%
متوسط - 20.7%
ضعـیـف - 18.5%

مجموع آرا: 92
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است