Get Adobe Flash player

پیوندها

 

 

 

 

 

 

مرزن نیوز/ رییس شورای اسلامی شهرستان چالوس گفت: شوراها حلقه واصل بین مردم و مسوولین هستند که با رای مستقیم مردم در جهت کمک به نظام و دولت جمهوری اسلامی در انجام اصلی ترین وظایفش که تامین امنیت و روان سازی خدمات می باشد انتخاب شده اند.
صابر سام دلیری در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس افزود: امروز سند و پشتوانه محکم در جهت ضرورت تشکیل شورا و نیز قدرتمدتر شدن آن وجود دارد. سند اول کتاب آسمانی قرآن کریم است که در آن سوره ای به نام شورا و آیات فراوانی هچون ( و مشاورهم فی الامر) و ( وامر بینهم شورا ) می باشد.

سند دوم نیز قانون اساسی جمهوری اسلامی اصل یکصد تا یکصدوشش قانون اساسی تاکید بر ضرورت تشکیل شورا و سند سوم حضور پرشور مردم در انتخابات شوراهاست که همیشه جزء پرشورترین انتخابات بوده است.

وی با تاکید بر اینکه اشرافیت کامل فرماندار محترم با توجه به مناصب و مسوولیت های قبلی و همچنین سابقه شورایی نماینده محترم مجلس بارقه امیدی را در دلهایمان روشن کرده است تصریح کرد: اعضای شورای شهرستان چالوس به عنوان عصاره و برگزیده از بین بالغ بر 260 نفر از شوراهای شهر و بخش و روستاهای حوزه شهرستان در دوره ای قبول مسوولیت کردند که نگاه مسوولین و مدیران شهرستان همگرا و معطوف در جهت حل مسائل و مشکلات و رهیافتهایی در خصوص برون رفت از این شرایط نه چندان مساعد می باشد.
سام دلیری تاکید کرد: به تایید مراجع ذیصلاح و صاحب نظر، اعضای محترم شوراهای شهر و روستاهای دوره چهارم شهرستان با توجه به حضور افرادی که به واقع نگاه آنها خدمت به مردم و نیز تعامل و هم افزایی می باشد، آنهم در شرایطی که با توجه به برخی از قوانین ناکارآمد شورا و برخی تنگ نظری ها گاها نادیده گرفته می شوند تا جزء بهترین دوره شوراها می باشند.
رییس شورای شهرستان چالوس ادامه داد: پیشنهادات لازم در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی به دستگاه های اجرایی و کمیته برنامه ریزی، نظارت بر حسن اجرای تصمیمات شهرستان و هماهنگی و رسیدگی به مسائل و حل و فصل مشکلات فی مابین شوراهای شهر و بخش در مواردی که قابل پیگیری قضایی نمی باشد از اختیارات و وظایف شورای شهرستان می باشد.
صابر سام دلیری اظهارداشت: این شورا واکنش های مثبتی در خصوص حل مشکلات شهرستان نشان داده که در غالب دعوت از مدیران شهرستان همچون فرماندار محترم، بخشداران، روسای ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی، گاز، برق، پخش فرآورده های نفتی، روسای شوراهای شهر و بخش و ارسال نامه و انعکاس مشکلات شهرستان به استاندار محترم، معاون عمرانی، ریاست محترم شورای اسلامی استان و مدیران کل شهری و روستایی، مدیریت بحران، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب روستایی، آموزش و پرورش و بازتاب مسائلی چون مشکلات آزادراه، آب، ترافیک، بحران برف و سیل و آب گرفتگی، سوخت مدارس کوهستانی و ... داشته است.
وی در ادامه برخی از حضور در جلسات که توسط رییس یا اعضای شورای شهرستان انجام پذیرفته را بدین شرح  اعلام کرد:
*تشکیل جلسات ماهانه شورای شهرستان و انجام مصوبات در خصوص موضوعات مطروحه
*حضور در دو جلسه هیات حل اختلاف شوراها که خوشبختانه  تا کنون کمترین پرونده به آن ارجاع داده شد و با درایت فرماندار محترم و ریاست محترم دادگستری و دیگر اعضای شورای شهرستان هیچگونه حکمی مبنی بر سلب عضویت یا انفصال موقتی انجام نپذیرفته است
*حضور در پنج جلسه هیات نظارت بر تاسیس و عملکرد سازمانهای مردم نهاد (NGO)
*حضور در شش جلسه کمیسیون نظارت شهرستان
*حضور در جلسات کمیته برنامه ریزی و کارگروه اشتغال شهرستان
*حضور در 15 اجلاسیه شورای اسلامی استان مازندران و پیگیری مسائل شهرستانی و استانی
*حضور در 8 جلسه هیات رییسه شورای اسلامی استان و عضویت در هیات رییسه این شورا برای دومین سال متوالی
*تقدیر توسط ریاست شورای شهرستان و شورای اسلامی استان از مدیران با رویکرد شورا پذیر بودن و رضایتمندی شوراها
صابر سام دلیری در پایان گفت: شورای شهرستان چالوس آمادگی خود را در جهت همکاری با فرمانداری و ادارات در جهت انعکاس مسائل و معضلات و دستیابی به نتایج مطلوبتر اعلام می نماید و تا به دست آوردن حقوق مردم از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

جستجو

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شورا ها چیست ؟

عـالــی - 29.3%
خــــوب - 26.1%
متوسط - 20.7%
ضعـیـف - 18.5%

مجموع آرا: 92
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است