Get Adobe Flash player

پیوندها

 

 

 

 

 

 

 

مرزن نيوز/ رييس شوراي اسلامي شهرستان چالوس گفت: تلاش شهرداران، شوراها و دهياران حوزه شهرستان چالوس با توجه به افتتاح پروژه هاي عمراني و اقتصادي، اماکن فرهنگي و ورزشي تفريحي در ايام مبارک دهه فجر قابل تقدير است.

صابر سام دليري در گفتگو با مرزن نيوزاظهارداشت: برخي از تحليل گران در جمع بندي علل و عوامل پيروزي انقلاب اسلامي عقيده دارند عوامل فرهنگي ، مهم ترين عامل شکل گيري انقلاب اسلامي بوده است. بايد توجه کرد که علل فرهنگي تنها دلايل وقوع انقلاب نبوده اند بلکه جزء مهم ترين دلايل آن بوده اند.

لذا شور و اشتياق مردم و حضور پرشورشان در راهپيمايي که مايه مباهات و افتخار براي همه ايرانيان و نااميدي بدخواهان کشور عزيزمان و نظام جمهوري اسلامي مي باشد که ريشه در فرهنگ جامعه و مردم دارد و علي رغم مشکلات اقتصادي و اجتماعي که برخي از مشکلات حاصل کج نظريها و تحريمهاي نامشروع بدخواهان نظام به کشورمان مي باشد مسئوليتي مضاعف را بر دوش مسئولان، مديران قرار مي دهد تا با تلاشي بيشتر و ايجاد راهکارهاي مناسب جهت برون رفت از اين شرايط تحولي در وضع اقتصادي و اجتماعي مهم ايجاد گردد.


وي افزود: تلاش شهرداران، شوراها و دهياران حوزه شهرستان چالوس با توجه به افتتاح پروژه هاي عمراني و اقتصادي، اماکن فرهنگي، ورزشي، تفريحي، در ايام مبارک دهه فجر بالاخص شوراهاي روستاها و دهياران بخش مرکزي و مرزن آباد در خصوص برگزاري همايش هاي پياده روي همچون همايش پياده روي در مناطق پنجگانه سينوا، جاده ذوات و جشن انقلاب بخش مرکزي در روستاي اکبرآباد که تاکنون کم سابقه بوده قابل تقدير مي باشد.
سام دليري تاکيد کرد: شوراها و شهرداران و دهياران شهرستان چالوس با توجه به نزديک شدن به ايام تعطيلات پايان سال و ايام نوروز و حضور مسافران و گردشگران بايد تلاش مضاعفي در جهت آماده سازي فضاي شهرها و روستاها و اماکن و زيباسازي پارکها و فضاهاي تفريحي و . . . انجام دهند.
وي حفظ کاربري اراضي کشاورزي و باغات را از نکات مثبت عملکرد مديران استاني و شهرستاني دانست و گفت: اما اين اقدام مثبت بايد همراه  با تفکر و ايجاد راهکارهاي مناسب جهت کمک به کشاورزان و باغداران و نيز به دهيـاريها و شهرداريهايي کـه متاسفـانه درآمد آنها بر اساس عوارض ساخت و ساز و تغيير کاربريها بنا شده است انديشيده شود.
رييس شوراي اسلامي شهرستان چالوس ادامه داد: يکي از اين راهکارها جهت کمک به شهرداريها و دهيـاريها علاوه بر افزايش و تقسيم عادلانه بودجه، اعتبارات و سرانه هاي مالي استاني و پرداخت عادلانه اعتبار از محل ماليات بر ارزش افزوده مي باشد. ضمن اينکه  نيز بايد با توجه به موقعيت توريستي چالوس نگاه ويژه اي به تغيير طرحهاي هـادي روستا و افزايش حريم و محدوده شهرها داشته باشيم.
وي تصريح کرد: جلوگيري از ساخت و سازها و تخريب بناهاي غيرمجاز جزء سخت ترين و پرهزينه ترين اقدامات مي باشد اما بايد راهکارهاي قانوني جهت کمک به  اقشار ضعيف و کم درآمد جامعه انديشيده شود که نگاه مهربانانه تري در تخريب بناهاي اين قشر از جامعه که تنها دارائي شان مي باشد داشته باشيم، اينگونه بناها يک شبه ساخته نشده بلکه گاها ضعف و يا چشم پوشي برخي از دستگاههاي نظارتي باعث بوجود آمدن اين مشکلات گرديده است.
سام دليري اظهارداشت: سرعت عمل بالا در انجام پروژه هاي عمراني از رديف ملي و استاني در سطح شهرستان به خصوص رفع مشکلات و معضلات آزاد راه تهران – شمال که با تلاش ويژه استاندار محترم، فرماندار، بخشدار و شوراي بخش مرکزي و همکاري شوراها و مردم منطقه در حال انجام است قابل تقدير مي باشد، اما تعهدات نسبت به مردم آسيب ديده در مناطق احداث آزاد راه نيز بايد در اولويت قرار گيرد.
وي در ادامه با تقدير از مديران استاني و فرماندار پرتلاش چالوس به جهت عدم شتاب زدگي و عجله در تغيير مديران شهرستان گفت: انتخاب مديران جديد شهرستان فارغ از مسائل سياسي، گروهي و قوميتي بر اسـاس شايستگي صورت پذيرد. شايعه برخي اعمال نظرها و فشار غير متعارف در خصوص برخي از افراد در جهت حضور در مناصب و مديريتهاي شهرستان شائبه منفعت شخصي و گروهي را بوجود مي آورد و رنجش مردم چالوس را در پي خواهد داشت. حضور فرماندار بومي نيز انتظارات مردم در خصوص انتخاب مديران چالوسي که به حق در حلقه مديران شهرستان فراموش گرديده اند را بالاتر برده است.
سام دليري در پـايـان ضمن خرسندي از نگاه همسو و همگرايي مسئولان شهرستان در حل مشکلات مردم، خـواستار نگاه ويژه به جايگاه شورا شد.

جستجو

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شورا ها چیست ؟

عـالــی - 29.3%
خــــوب - 26.1%
متوسط - 20.7%
ضعـیـف - 18.5%

مجموع آرا: 92
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است